Szeroki tor

  • home
  • /
  • Szeroki tor
ilustracja

Od redaktora

"Szeroki Tor" jest gazetą. Także internetową. A właściwie, w pierwszej kolejności - internetową. I jak każda gazeta ma swoje działy, czyli obszary zainteresowania. Jest zatem w gazecie miejsce dla informacji, publicystyki, ale i gospodarki, nie tylko regionalnej. Oczywiście nie zaniedbamy edukacji (także nie tylko regionalnej), szkolnictwa wyższego, kultury, czy polityki oraz … polityczki. Czyli sami wiecie czego, a kto nie wie, wkrótce się przekona. Mam taką nadzieję, przynajmniej…

Nasza gazeta ma swoje poglądy. I nie zamierzamy ich ukrywać. Najogólniej rzecz ujmując są one zgodne z poglądami Komitetu Rozwoju Zagłębia. Ale nie oznacza to, że poglądy nam przeciwnie, czy odległe mają swoisty zakaz wstępu na nasze łamy. Nie mają i będą u nas prezentowane. I na pewno konfrontowane z innymi. Także z naszymi.

Nasza gazeta jest gazeta obywatelską. To oznacza, że oddajemy pierwszeństwo dziennikarzom obywatelskim, czyli Państwu. Niestety muszę zaznaczyć, że nie przewidujemy honorariów autorskich. W naszym stowarzyszeniu , a więc w i w naszej gazecie, pracujemy społecznie. O osiemnastu lat. I nie ma powodów, aby to zmieniać.

Toteż zapraszam do współpracy dziennikarzy ideowych. Wierzę,ba! jestem pewny, że są wśród Państwa…

Redaktor

17 lutego, 2017 r.