Projekt działalności
Aktualnym obszarem działalności Instytutu są pracę na rzecz Projektu POLSKA 3.0, oddolnej, klastrowej inicjatywy dedykowanym władzom krajowym, samorządowym, powiatowym i wojewódzkim, uczelniom, instytucjom naukowo-badawczym przedsiębiorstwom, w tym przedsiębiorstwo lokalnym oraz społeczeństwu, czyli wszystkim podmiotom mającym wpływ na zagospodarowanie tego oddolnego, olbrzymiego projektu inwestycyjnego, zakładającego zintegrowane działania, mające na celu połączenie polskich rzek, autostrad i kolei w jedną płaszczyznę transportu multimodalnego.
Projekt Polska 3.0 powstał z inicjatywy Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw, koordynatora Projektu Polska 3.0 oraz praktyków biznesu, a przede wszystkim wskutek bezcennej pracy ekspertów klastrów z całego kraju działających w ramach Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw i klastrów wokół niego skupionych. Skala projektu oznacza, że w jego realizację włączą się instytucje i podmioty centralne, wojewódzkie i lokalne, biznes, banki i instytucje finansowe z kraju i zagranicy, uczelnie i jednostki badawcze oraz eksperci Projektu Polska 3.0.
Działalność Instytut Polska 3.0. finansowana będzie z następujących źródeł:
- Dotacje
- Darowizny
- Dochody z działalności i gospodarowania mieniem.
Środki na działalność będą pozyskiwane z kilku różnych źródeł. Dywersyfikacja finansowania jest bowiem gwarancją niezależności Instytutu i pracujących na jego rzecz ekspertów.