Aktualności

  • home
  • /
  • Aktualności
ilustracja

Przekaż 1%

Komitet Rozwoju Zagłębia prowadzi działalność pożytku publicznego na rzecz ogółu społeczności, a więc posiada prawo do otrzymywania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.

To proste. W Państwa  zeznaniu rocznym za rok 2017 (PIT – 37, poz. 137; PIT – 36, poz. 329; PIT – 36L, poz. 97) prosimy o wpisanie w konkretnej rubryce numeru wpisu Komitetu Rozwoju Zagłębia do Krajowego Rejestru Sadowego, tj. 0000006832.

Szanowni Państwo,
nasze Stowarzyszenie rozpoczęło 18 rok swojej działalności. Od kilku lat jesteśmy jednostką pożytku publicznego.

Ostatnio z 1% podatku dochodowego za rok 2014 i 2015 dokonaliśmy darowizny w postaci komputera wraz z wymaganym oprogramowaniem dla Pakietu Onkologicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu.

Także tegoroczna darowizna powstała z 1% podatku dochodowego dla osób fizycznych będzie poznaczona na szlachetne cele. Zainteresowanych wsparciem informujemy: od 15 stycznia 2018 na nasz adres pocztowy lub mailowy prosimy kierować prośby o wsparcie z krótkim uzasadnieniem. Jedyny na tym etapie warunek - muszą być zgodne z celami stowarzyszenia. Zapewniam, że wszystkie będą należycie ocenione.

Wiem, że osobom, które współtworzyły nasze środowisko oraz  współdziałają z nami od lat nie trzeba przybliżać wspólnej historii, do której należą m.in. tak prestiżowe inicjatywy jak Menadżer Zagłębia, Międzynarodowa Nagroda im. Kazimierza Wielkiego, konferencje i eurokonferencje, skuteczny udział w wyborach samorządowych, a także nowa inicjatywa, tym razem ogólnopolski konkurs „Menadżer Innowacji”, który okazale zadebiutował 2016 roku.

W 2017 roku prowadziliśmy akcję „Przeszczep – darem życia”.

W 2014 roku zainicjowaliśmy powołanie Polskiego Klastera dla Innowacji i Środowiska - Polish Cluster for Innovations and Environment (PCIE), zostając jego koordynatorem. Obecnie wspólnie z klastrami z całego kraju realizujemy projekt Polska 3.0, którego ideą jest zintegrowanie działań mających na celu połączenia polskich rzek, autostrad i kolei w jedną płaszczyznę transportu multimodalnego. Byliśmy współorganizatorami dwóch edycji Światowego Kongresu Klastrów, który odbył się w Dąbrowie Górniczej.

Komitet Rozwoju Zagłębia prowadzi działalność pożytku publicznego na rzecz ogółu społeczności, a więc posiada prawo do otrzymywania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych.

W związku z tym zwracamy się do Państwa z prośbą o przeznaczenia 1% podatku dochodowego na rzecz naszego Stowarzyszenia.

Jak wiedzą Państwo doskonale, jest to bardzo proste. Otóż, w zeznaniu rocznym za rok 2017 (PIT – 37, poz. 137; PIT – 36, poz. 329; PIT – 36L, poz. 97) prosimy o wpisanie w konkretnej rubryce numeru wpisu Komitetu Rozwoju Zagłębia do Krajowego Rejestru Sadowego, tj. 0000006832.

Środki pieniężne zgromadzone z 1% podatku przekazane będą na szlachetne cele. Z góry dziękuję.

Szanowni Państwo,
życząc pomyślności oraz satysfakcji w życiu osobistym i zawodowym w 2018 roku pozostaję z należnym szacunkiem.

Grzegorz Wacławik
Prezes Zarządu