Aktualności

  • home
  • /
  • Aktualności
ilustracja
Michał Macek i Angelika Jarosławska (z prawej) koordynator Polski 3.0 na szczycie w Bukareszcie

O Trójmorzu na spotkaniu z kandydatami na radnych KRZ

W dniu wczorajszym Zarząd Komitetu Rozwoju Zagłębia spotkał się z kandydatami na radnych do powiatu będzińskiego. W spotkaniu wziął udział także pełnomocnik zarządu KRZ d.s. Polskiego Klastra dla Innowacji i Środowiska– Michał Macek.

W swoim wystąpieniu M. Macek zdał relację z zakończonego właśnie szczytu Trójmorza w Bukareszcie, czyli światowego projektu powiązań  kooperacyjnych, w którym wzięli udział przedstawiciele 12 państw 3SI.

Michał Macek, ekspert internacjonalizacji klastrów PL 3.0, wziął udział w panelu prezentującego pogram Polska 3.0, którego współautorem jest Komitet Rozwoju Zagłębia. Jak się dowiedzieliśmy wczoraj  Fundusz Trójmorza będzie dysponował budżetem w wysokości 5 mld euro. Będzie swoistym wehikułem inwestycyjnym mogącym wygenerować inwestycje o wartości 100 mld euro. Oficjalny dokument został podpisany przez prezydentów Chorwacji i Polski.

Polska 3.0 jest to programem klastrowym (NGO), zainicjowany przez Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw, największą organizację klastrową w Polsce - reprezentującą Polskę m.in. w projektach V4, programach internacjonalizacji. Skupiającej przedsiębiorstwa od MŚP po największe polskie firmy.

Więcej o Trójmorzu i Polsce 3.0 wkrótce

(red)

21 września 2018 rok